7/17/2016

Testlerde Galaxy S7 Active telefona su kaçtı

Yayınlandı  7/17/2016  |   Mobil


Galaxy S7 Active telefona su kaçtı. Samsung’ un yeni cep telefon modeli Galaxy S7 Active suya karşı dayanıklı çıkmadı. Su temas etmesi sonucu ekranda hasar oluştu.

Galaxy S7 Active tıpkı Galaxy S7′ de olduğu gibi IP68 sertifikası bulunmakta. Tabi yapılan testlerde hiç öyle görünmüyor gibi…

Galaxy S7 Active aynı zamanda kasa yönünden de diğer modellere göre çok dayanıklı olduğu belirtilmişti. IP68 sertifikasına göre Galaxy S7 Active, 1,5 metre derinlikte suda yarım saat boyunca kalabilecek özelliğe sahip. Consumer Reports yaptığı testlerde Galaxy S7 Active su sızıntı görüldü. Hatta suya dayanıklı olmadığı yönünde raporda düzenlendi.

Consumer Reports’ ın laboratuvar ortamında yaptığı testlerde Galaxy S7 Active, 1.5 metre derinlikte suda 30 dakika dahi kalmadan çıkarıldı. Telefon incelendiğinde ekranda hasarlar oluştuğu görüldü. Belki olur ya test edilen telefonda sorun olabileceği düşünülerek başka bir Galaxy S7 Active telefonda aynı test yapıldı ve sonuç yine aynı.
Galaxy S7 Active su testinden sonra Samsung ile temasa geçildi. Samsung’un verdiği yanıt bu durumla ilgili araştırma başlatıldığı yönünde oldu. Peki ya Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerinde de bu sorun varsa! 

Hakkımda --

Bir Kaç Tanıtım Yazısı

0 yorum:

Hakkımda-Gizlilik-İletişim
Copyright © 2013 Kaba Oyuncu Oyun ve Teknoloji Blogu. Blogger Template by
Proudly Powered by Blogger.
back to top